Невербальні жести впевненого виступу

22_Впевнені-жестиЧи доводилось вам спостерігати за виступом людей, яких можна характеризувати впевненими у собі? Чи задумувались ви, які жести характерні для таких людей? Чи хочете ви знати більше про жести впевненості?

Сьогодні ми детальніше поговоримо про жести, які роблять нас впевненими в очах інших людей.

У одній з попередніх статей я розглядав основні складові впевненості.

Ось ця стаття:

Що таке «впевненість» і як вона впливає на наше життя

В даній статті ми розглянемо основні жести впевненості.

Звичайно, в першу чергу, треба повірити в себе, в свою справу, в те, що ви хочете принести в цей світ, хочете донести до публіки. Але якщо у вас з цим ще проблеми, то застосовуючи певні принципи, про вас зможуть сказати, що ви впевнено себе поводите. А коли ви відчуєте, що про вас думають – ви одразу в це повірите і насправді будете почувати себе впевнено.

Отож, на думку автора, є деякі особливості в жестах, які необхідно пам’ятати і використовувати в повсякденному житті та перед публікою для впевненості:

 1.     Відкритість жесту

Відкритість – означає орієнтованість на зовнішній світ, оточуючих людей, бажання бути відкритим до слухачів. А це показує те, що ви впевнені в собі, не боїтесь критики, обговорень про вас і т.д. Таким чином, відкритість – це впевненість.

Відкритих жестів є багато. Головний принцип відкритого жесту – це розслаблені частини тіла та неперехрещеність частин тіла.

Ось список основних відкритих жестів:

 • Відкриті долоні;
 • Показаний великий палець;
 • Розслаблені кисті рук;
 • Не перехрещені руки;
 • Руки витягнуті з кишень;
 • Руки не торкаються лиця;
 • Привідкритий рот;
 • Розслаблені мязи лиця;
 • Не перехрещені ноги;
 • Корпус повернутий в сторону слухача/слухачів;
 • Розстібання ґудзиків на піджаку.

 

 2.     Виразність жесту

Виразність жесту показує, наскільки ми хочемо бути зрозумілі слухачам, наскільки ми хочемо, щоб вони зрозуміли нашу інформацію. Якщо ви робите чіткий і зрозумілий жест від початку і до кінця, то люди бачать вашу впевненість і краще сприймають вашу інформацію. Якщо ж ви почали один жест, потім згадали щось інше з іншим жестом, а потім повертаєтесь до попереднього, то уже не буде того ефекту сприйняття.

Кожні ваші жести повинні бути завершеними, тобто, ви повинні ставити логічну крапку в потрібних місцях для кращого ефекту.

Жести ваші повинні бути досить широкими, що буде показувати широту ваших поглядів, впевнене володіння простором навколо себе.

 

 3.     Симетричність

Ваші жести повинні бути симетричними, оскільки це ознака того, що ваша емоційна та логічна частини головного мозку працюють в унісон, що ви кажете правду і готові говорити про це як завгодно довго, адже ви впевнені у собі.

Ваша ліва і права рука повинні віддалятись від корпусу на однакову відстань і демонструвати рівномірність та послідовність у думках. Тобто, симетричність повинна бути відносно вашого корпусу.

Ваші плечі мають бути на одному рівні, тобто теж бути симетричними.

Ноги варто трохи розставити (для чоловіків) і тримати їх на однаковій відстані від корпусу.

 

 4.     Прямий погляд

Ваш погляд повинен бути прямим та зосередженим. Адже це показує, наскільки ви уважно відноситесь до своїх слухачів, чітко та послідовно доносите їм свою інформацію, готові до контакту з ними. Адже, погляд – це різновид контакту між людьми.

Натомість, бігаючий погляд одразу видає вашу нервозність, невпевненість в якомусь твердженні або думці, незнання чогось або брехні з вашої сторони.

Погляд, який опускається донизу, означає, що ви щось приховуєте, боїтесь щось сказати або просто некомфортно себе почуваєте і не хочете нічого і нікого навколо бачити.

 

 5.     Посмішка

Посмішка – це ознака впевненості в собі, свободи думок та їх висловлення. Посмішка показує, що ви щасливі, що ви почуваєте себе як риба у воді. А щасливі люди – це, як правило, впевнені у собі люди! Тому регулярно посміхайтесь, вдало і в тему жартуйте і ваша впевненість буде рости у вас та у всіх оточуючих на очах.

Тому пам’ятайте про жести впевненості і регулярно запроваджуйте їх у своєму житті. Але зрозумійте також і те, що неможливо одразу стати впевненим. Для цього потрібно регулярно над цим працювати, вдосконалювати себе та подавати приклад іншим, щоб і вони ставали кращими, дивлячись на вас. Ви повинні стати прикладом для оточуючих і демонструвати їм свої результати, тоді ваша впевненість буде рости в геометричній прогресії. Чого я вам щиро бажаю!

Якщо вам сподобалась дана стаття, натисніть, будь-ласка, кнопки від соціальних мереж, які знаходяться під статтею, щоб ваші друзі змогли теж отримати ці знання.

Поділіться, будь-ласка, в коментарях, що для вас виявилось найціннішим у цій статті? Про що ви б хотіли більш детально дізнатись з наступних статей?

Щиро Ваш, Юрій Холоденко.

Вам теж може сподобатись :

Продай себе – продай все, що завгодно
Холодні дзвінки – це просто
Фестиваль тренінгів SmArt Fest
Vkontakte
FaceBook
Коментарi

Залишіть коментар