Організація ефективного способу життя або 3 найнеобхідніші навики для досягнення успіху

05_Все-суперМабуть, багато хто з вас задумувався над тим, чому одні люди встигають зробити за один день більше справ, ніж інші за тиждень? Чому в одних виходить досягнути результатів, а у інших ні? Чому одні щодня рухаються до своєї мети, а інші навіть не знають, що це таке?

Давайте розглянемо основні відмінності між такими людьми.

На мою думку, є 3 найнеобхідніших навики, які повинні освоїти кожна людина.

Ось вони:

05_Ціль1.     Визначення своїх цілей

Як говорять мудреці «Якщо у вашому житті немає своєї цілі, то ви живете для реалізації чиїхось цілей».

Ви повинні усвідомити, що для вас є важливим, чого ви хочете отримати від цього життя і ОБОВ’ЯЗКОВО це все записати.

Але ви можете сказати «Я сьогодні хочу те, а вчора хотів інше, завтра ще щось інше захочу». Саме тому вам потрібно все записувати, а коли маєте вільний час, переглядати свої записи і визначати ті речі, які, справді, ваші, думаючи про які ви радієте і отримуєте приплив енергії по своєму тілу.

Ви, мабуть, звертали увагу, що більшість покупок – це порив емоції, а не діяльність логіки. Ми щось побачили або почули і у нас спрацював сигнал «Класно, я теж таке хочу, воно таке гарне, це дуже потрібна річ, і т.д.» А коли проходить певний час (кілька тижнів, кілька днів або кілька годин :) ), ми наче виходимо з трансу і думаємо «Навіщо мені це здалось, що я буду з цим робити?» Знайома ситуація, чи не так?

Ось так і в житті, в якому ми не визначили своїх пріоритетів, не визначили своїх цілей. Нам щось гарно пропонують і ми погоджуємось, а потім через деякий час задумуємось навіщо нам це треба, для чого витратив стільки часу на фільм-бойовик, якщо від нього жодної користі нема.

Але якщо у вас буде «карта місцевості» і ви будете знати, де знаходиться «скарб», який вам необхідний, то всі зусилля будете прикладати на те, щоб дійти до того «скарбу» і ви просто перестанете звертати увагу на речі, які будуть вас віддаляти від вашого «скарбу».

«Скарб» — це ваша ціль, якої ви прагнете більше за все на світі і до якої ви прагнете дійти за будь-яку ціну.

Але, щоб знати, де ваш «скарб» захований, потрібно записувати всі ваші цінності та цілі і вибирати ту ціль або ті цілі, заради яких ви готові зробити все, що завгодно, навіть щось таке, чого ви раніше і не мріяли робити.

 

05_Планування2.     Планування

Плануйте своє життя і живіть по своєму плану, а не по планах інших людей.

Здавалось би така дрібниця: сісти ввечері, приділити 10-15 хвилин і написати план дій на наступний день. Але ж як мало людей це робить.

«Пливти по течії, ранок вечора мудріший і т.д.» скажуть критики і будуть частково праві. Адже планування не означає, що має бути тільки так і не інакше, а якщо щось піде не так, то весь план «коту під хвіст». Зовсім ні.

Планування дня – значить спланувати найважливіше, що ви маєте зробити в цей день, з чого його розпочати, щоб коли прийде обідня пора, ви могли собі сказати: «Сьогодні до обіду я вже зробив більше, ніж вчора за весь день!» Ось таке повинно бути відчуття, яке буде вас надалі надихати до нових звершень і руху вперед.

Планування можна пояснити за допомогою простого прикладу.

Уявіть, що у вас є відро і будматеріали: каміння, щебінь, пісок та вода.

Ви маєте завдання перенести якомога більше будматеріалів цим відром за один раз.

Якщо ви візьмете спочатку кілька великих каменів, потім трохи щебеню (дрібне каміння), яке поміститься в проміжках між великими каменями, потім ви ще зможете засипати це все піском, який знайде собі дрібні щілини, а після цього всього ви ще можете залити водою, яка теж знайде своє місце.

Великі камені у цій історії – це наші найважливіші справи, які наближають нас до цілі;

Щебінь – це допоміжні справи, які бажано зробити;

Пісок – це справи, які не є важливими, але їх потрібно вирішити (наприклад, оплатити квартплату, взяти якусь довідку та інше);

Вода – це дрібниці, які завжди нас оточують і вимагають нашої уваги (соцмережі, телевізор, їжа в холодильнику і т.д.)

Якщо ж ви спочатку засиплете у відро пісок, щебінь та воду, то для великих каменів просто не залишиться місця, а якщо ви засиплете занадто багато піску з водою, то, навіть, для щебеню не залишиться місця.

Тому кожній людині варто навчитись планувати свій день і розпочинати кожен свій ранок з великих каменів, після чого переходити до дрібніших, і тоді якість вашого життя суттєво зміниться. Таким чином, з часом ви почнете спостерігати за собою, що стаєте відповідальнішими, організованішими та встигаєте зробити набагато більше справ, ніж раніше.

 

05_Перфекціонізм3.     Перфекціонізм

Звичайно, ви можете мені заперечити і запитати:

«Чому саме перфекціонізм? Що в цьому поганого? Як же так? То тепер всі мають робити будь-як?»

Як на мене, ця якість з’їдає занадто багато сил та часу в людей, змушує задумуватись над дрібницями, які суттєво не впливають на хід їхнього життя.

А потім оправдовуватись перед собою або, ще гірше, перед кимось: «У мене не було часу, бо я доробляв, додумував, допрацьовував…» А в результаті, як правило, ця людина скаже, що ще щось не так, щось їх сподобається в її роботі і вона знову береться за доопрацьовування замість того, щоб взятись за нову справді важливу справу.

Ця якість була теж в мені присутня, та що й говорити, вона і досі в мені жевріє, суть в тому, що я це усвідомлюю і борюсь з цим. А, як казали мудреці: «Усвідомлення проблеми – це перший крок до її вирішення».

Отож, завершуйте всі свої справи, які ви ніяк не можете завершити, бо вам здається, що ще не все ідеально і беріться за справді важливі для вас справи, які принесуть вам задоволення та користь.

Напишіть, будь-ласка, в коментарях, що з вищеописаного ви використовуєте у своєму житті? Що ви готові зробити вже сьогодні, щоб завтра ваше життя змінилось на краще?

Щиро ваш, Юрій Холоденко.

Вам теж може сподобатись :

Здоровий спосіб життя як елемент досягнення успіху або чого я навчився від Норбекова у Львові
Психологічне айкідо як необхідність для безконфліктного спілкування
Фестиваль тренінгів SmArt Fest
Vkontakte
FaceBook
Коментарi

Залишіть коментар