Що таке дієта і чому вона може бути шкідливою для вас

10_ДієтаМабуть, всі чули таке слово «дієта», але мало хто задумується над тим, що це насправді таке. Яке глибинне значення цього слова? Чому більшість дієт не дають того ефекту, який від них очікують? Яке відношення слово дієта має до здорового способу життя?

Про все це ми поговоримо далі.

Ось що нам говорить Вікіпедія з цього приводу:

«Дієта (грец. δίαιτα — спосіб життя, режим харчування)  — сукупність правил споживання їжі людиною або іншим живим організмом. Дієта може характеризуватися такими факторами, як хімічний склад, фізичні властивості, кулінарна обробка їжі, а також час та інтервали прийому їжі. Дієти різних культур можуть суттєво відрізнятися та включати або виключати конкретні продукти харчування. Вибір дієти впливає на здоров'я людини.»

Отож, як ми бачимо, дієта – це спосіб життя з певним режимом харчування.

То чому б нам не виробити в собі здоровий спосіб життя зі здоровим харчуванням?! Адже, якщо ми будемо здорові фізично, то, як наслідок, будемо здорові духовно. Пам’ятаєте відомий вислів «В здоровому тілі здоровий дух»?!

Давайте думати про здоров’я в комплексі і про здорове харчування зокрема.

Ще давньогрецький лікар Гіппократ казав: «Ми є те, що ми їмо».

І в цих словах захований глибокий зміст.

 

На мою думку, найважливіші тези в здоровому харчуванні наступні:

 

1.     Не переїдайте

Як казали давні мудреці: «Хто переїдає, той не їсть їжу, а їжа їсть його»

Якщо ви вважаєте, що чим більше ви з’їсте продуктів, тим більше корисних речовин ви отримаєте, то ви помиляєтесь. Адже організм потребує певну кількість калорій в залежності від виду діяльності, якою ви займаєтесь, а все зайве він відкидає або накопичує у вигляді жирових відкладень.

Якщо ви професійний спортсмен з легкої атлетики, то ваш організм потребує набагато більше калорій, ніж потребує організм офісного працівника. Звичайно, розумова праця теж потребує багато сил, але калорій спалюється в офісного працівника набагато менше, ніж у професійного спортсмена, у якого щодня важкі фізичні навантаження. Тому, зверніть увагу, якою діяльністю ви займаєтесь і, виходячи з цього, подумайте, чи не забагато ви вживаєте їжі.

 

2.     Полюбіть сніданок

Ще з давніх-давен відоме прислів’я: «Зранку їж як королева, вдень як принцеса, а ввечері як біднячка». Як на мене, воно правильне. Адже, часто, перед сном ми так набиваємо шлунок, що наш організм просто не встигаєте відпочити за ніч, оскільки наша система травлення дуже активно працює тоді, коли вона повинна відпочивати.

І, коли ми встаємо вранці, то відчуваємо, що нам не хочеться їсти і ми п’ємо каву або чай на голодний шлунок замість ситної їжі, яка нам потрібна, щоб мати сили на активну діяльність і йдемо на роботу. А на роботі у нас не завжди є можливість пообідати і ми приходимо ввечері додому і набиваємо «до відказу» наш шлунок і кажемо йому «на добраніч», а він нам каже «яка добра ніч, у мене робоча ніч попереду» :)

Ось так і виходить замкнуте коло: вранці каву або чай з канапкою, в обід якусь зупку, а ввечері все, що очі бачать :) Після чого, вранці, звичайно, нічого не хочеться, бо ввечері було стільки всього «знищено», що система травлення ще досі не може прийти до тями :) і коло замикається. Але це коло потрібно розірвати і задуматись про себе, свій організм, своє здоров’я.

Тому, якщо ви хочете бути здоровими, добре відпочивати за ніч і добре висипатись, то старайтесь не їсти хоча б за 1-2 години до сну. Якщо вам дуже щось хочеться з’їсти, то краще вживайте фрукти або овочі, які швидко перетравляться і не будуть навантажувати ваш організм тривалий час. Таким чином, ви прокинетесь енергійними і з повними силами та ентузіазмом змінити цей світ на краще :)

 

3.     Роздільне харчування

У цієї теорії є багато послідовників, але є і противники. Але більшість з них сходяться на думці, що якщо у вас є певні проблеми зі шлунком або іншими органами системи травлення, то роздільний режим харчування є оптимальним.

Роздільним харчуванням вважається не поєднання одночасно білкової та вуглеводневої їжі. Наприклад, картоплі з м’ясом або хлібу з сиром. Краще вживати білкову їжу (м'ясо, рибу, бобові) зі салатами, а вуглеводневі (картопля, каша) теж окремо зі салатами.

Для здорових людей науково обґрунтованих досліджень щодо необхідності роздільного харчування немає, але більшість вчених все-таки схиляються до думки, що роздільне харчування є набагато кориснішим від змішаного.

 

4.     Білкове харчування

Якщо у вас є зайві кілограми і ви намагаєтесь їх скинути, то краще вживати більше білкової їжі (м'ясо, риба, морепродукти, бобові), суттєво обмежуючи при цьому споживання високовуглеводних страв (картопля, макарони, хлібобулочні вироби з білої муки, солодощі). Адже, саме «завдяки» зайвим вуглеводам ми гладшаємо, а не через білки чи жири. Хоча жирність має інші зайві побічні ефекти, тому її теж варто обмежувати, але на зайві кілограми вона суттєво не впливає.

Досить часто люди починають використовувати якусь дієту лише тоді, коли у них вже є суттєва зайва вага. Вони прикладають багато зусиль, часто вживають продукти, які їм не подобаються і не вживають те, що їм хочеться.

Як наслідок, у таких людей збільшується нервове напруження і дієта, замість користі, вже стає джерелом негативних емоцій. Такі люди певний час тримаються, а потім, коли їм це остаточно набридає і зникає сила волі, вони знову повертаються до свого звичного режими харчування і набирають ще більшу вагу, ніж мали раніше.

Головне, що я хотів донести до вас, мої дорогі читачі, так це те, що не потрібно шукати та виписувати дієти, які вам зараз потрібні, краще почніть регулярно вести здоровий спосіб життя зі здоровим харчуванням з використанням більшості або всіх продуктів, які вам подобаються і приносять задоволення. Але робіть це вчасно, в міру і належним чином.

Якщо у вас є проблеми зі здоров’ям, то змінюйте свій спосіб життя!

Напишіть, будь-ласка, в коментарях, який спосіб харчування ви використовуєте або що плануєте використати найближчим часом?

Щиро ваш, Юрій Холоденко.

Вам теж може сподобатись :

Власна думка: міф чи реальність?
Як ефективно працювати над збільшенням продаж
Шукаю менеджера з продажу на повний робочий день
Vkontakte
FaceBook
Коментарi

Залишіть коментар