Що таке «впевненість» і як вона впливає на наше життя

19_ВпевненістьЧи доводилось вам чути слова «будь впевненішим»? Чи знаєте ви, що означає цей термін? Хочете отримати конкретні поради, що потрібно робити для того, щоб стати «впевненішим»?

Тоді ця стаття саме для вас. Адже в ній ми розглянемо, що криється за цим магічним словом «впевненість» та що потрібно робити, щоб про вас казали «Дивись, який він впевнений у собі!»

Цікаво? Тоді читайте далі…

Мабуть, кожен з вас отримував або, навіть, роздавав поради типу «будь впевненіший», «чому ти такий невпевнений», але мало хто задумувався над тим, що криється за цим словом.

Парадокс в тому, що всі люди добре знають це слово і чули його багато разів, але, на жаль, мало хто розуміє, які конкретні дії криються за цією установкою і ще менше людей регулярно втілюють ці установки в своєму житті.

Тому давайте перейдемо від слів до діла і розглянемо основні складові впевненості на думку автора:

1.     Наявність цілей у житті

Тут мова не лише про глобальні цілі у житті, хоча вони теж щодня відіграють величезну роль у нашому житті, але й про короткотермінові щоденні цілі, яких ми хочемо досягнути для певної життєвої ситуації.

Наприклад, ви хочете знайти роботу з окладом в 5000 грн., і приходите на співбесіду, а вам пропонують лише 3000 грн. Звичайно, ви можете подумати, що надворі криза і 3 тисячі – це теж непогана сума і погодитись на неї. Але, якщо ви твердо намітили знайти роботу за 5 тисяч, то після почутої суми в 3 тисячі ви не роздумуєте всі за і проти, а одразу прямо та чітко говорите про ту суму, яка вас влаштовує. Бо ви ж хороший спеціаліст у вибраній галузі! Чи не так?!

Навіть, якщо це поки не так, то ви не повинні це показати. Навпаки, ви даєте зрозуміти, що даній компанії ви просто необхідні і у вас є потрібні навики для цього, але у вас є певні вимоги та очікування, оскільки ви вже маєте досвід і знаєте, що робити. Навіть, якщо це не так, то при бажанні можна всього дуже швидко навчитись :)

Якщо вам відмовляють, то гордо скажіть, що не біда і ви з легкістю знайдете роботу з необхідною оплатою в одного з конкурентів для даної компанії. Головне, щоб роботодавець побачив, що ви знаєте, чого ви хочете! А така якість завжди дуже ціниться. Оскільки, якщо ви так цілеспрямовано гнете свою лінію, то роботодавець задумається, що, можливо, ви саме та впевнена людина, яка підніме його бізнес і принесе більше доходу в його кишеню, і він змінить своє рішення.

Порада від автора: напишіть вже зараз список цілей, яких ви хочете досягнути в найближчі дні, тижні, місяці, роки, десятиліття і регулярно переглядайте та доповнюйте або змінюйте цей список.

 

2.     Пряма осанка

Тут все досить просто. Проаналізуйте для себе людей, які сидять, стоять і ходять прямо з тими, хто постійно горбиться. Думаю, ви досить швидко побачите різницю в думках, словах, доходах, статусі та якості життя цих людей.

Як правило, людина з прямою осанкою більш щаслива, зібрана, організована, сконцентрована і, як наслідок, вона більше отримує від цього життя. Якщо ми даруємо навколишнім людям хороший настрій, хороші слова, підбадьорюємо та підтримуємо їх, то і у нас самих все це збільшується в рази. Такі люди отримують віддачу сторицею.

А ви спробуйте дарувати хороший настрій та підтримку зі сутулою спиною. Ну як, вийшло? Навряд. Оскільки це стан пригніченості та безволля і радіти в такому стані нам дуже важко.

А тепер вирівняйте спину і спробуйте в такому стані порадіти за когось, підтримати когось і ви побачите, що це працює. Бо це стан лідера, впевненої в собі людини, людини, яка знає чого хоче.

Порада від автора: щоранку робіть «стійку морського піхотинця», а саме ставайте спиною до вертикальної поверхні, наприклад стіни або шафи і максимально вирівнюйте свою поставу. Можете це робити в будь-якому зручному місці протягом дня.

 

3.     Чіткі та широкі жести

Коли людина говорить, а при цьому чітко та зрозуміло жестикулює, то можна сказати, що вона впевнено себе тримає і впевнено подає свою інформацію слухачам. Більш детально про жести ми поговоримо в одній з наступних моїх статей, а зараз я лише зосереджусь на головному. В жестах найважливішим є їх чіткість та широта. Чим ширші жести, тим більше дозволяє собі людина, тим більше простору вона займає і на більше претендує.

Якщо ви будете жестикулювати на кілька сантиметрів вліво і вправо або взагалі не будете жестикулювати, то і зміст вашої інформації не буде достатньо зрозуміло донесений до слухачів. Це буде трактуватись як боязнь простору, скутість та невпевненість у собі.

Завжди робіть чіткі, в міру широкі, симетричні та завершені жести, щоб слухачі побачили у вас впевнену людину.

Симетричність повинна бути відносно вашого корпусу, тобто ліва і права рука віддаляються від корпусу на однакову відстань.

Завершеність означає, що ви завершуєте до кінця кожен жест, ставите логічну крапку при кожній фразі.

Порада від автора: станьте перед дзеркалом і зробіть кілька жестів. Старайтесь зробити їх досить широкими, симетричними та чіткими.

 

4.     В міру гучний та зрозумілий голос

Іноді ми говоримо так, що іншим доводиться постійно нас перепитувати або просто ігнорувати наші слова. Для більшої впевненості потрібно виробити в собі в міру голосний та зрозумілий голос, адже саме від голосу залежить те, як нас почують і зрозуміють. Тому нам варто стежити за нашим голосом, слідкувати, як його сприймають інші і при потребі коректувати. Головне, щоб нас було чути і було зрозуміло те, що ми говоримо.

Порада від автора: попросіть родичів або друзів, щоб вони прокоментували ваш голос. Якщо буде потрібно, то попрацюйте над гучністю голосу та його зрозумілістю.

Поділіться, будь-ласка, в коментарях, що ви робили, робите або плануєте найближчим часом зробити, щоб стати більш впевненим.

Щиро ваш, Юрій Холоденко.

Вам теж може сподобатись :

Вступна стаття-ознайомлення
Холодні дзвінки – як зробити так, щоб невідомий потенційний клієнт захотів з вами розмовляти
Психологічне айкідо в продажах або як написати відповідь на незручний лист від покупця
Vkontakte
FaceBook
Коментарi
Чому б не написати коментар?

2 коментарі Коментарів.

Залишіть коментар