Щоб навчитись ораторського мистецтва, потрібно виступати на публіці або мій перший досвід публічного виступу

11_ОраторЩо потрібно робити, щоб навчитись виступати на публіці? Що заважає більшості людей піднятись і сказати чітко і зрозуміло кілька речень, якщо перед ними велика аудиторія? Що заважає людині поводити себе впевнено, коли на неї дивляться десятки інших людей?

Якщо вам це цікаво, то саме в цій статті ми про це поговоримо.

Поділюсь кількома тезами, які дозволять вам стати на шлях безстрашних публічних виступів перед аудиторією слухачів.

Ось, що на мою думку, потрібно зробити, що наблизить вас впритул до успіху в ораторському виступі:

 

1.     Усвідомити, що ви насправді хочете навчитись публічно виступати.

Якщо ви роздумуєте, чи потрібно вам це чи не потрібно, то подумайте про те, що ораторський виступ – це не лише виступ перед великою аудиторією, а й виступ перед своїми друзями, знайомими, співробітниками, партнерами. І ораторське мистецтво є, на мою думку, необхідним для кожної людини, щоб наше спілкування було більш відповідальним, насиченим та цікавішим. Нам усім потрібно ставати кращими, цікавішими, розвиватись в різних напрямках і саме ораторське мистецтво може дати нам таку можливість.

 

2.     Прийняти тверде рішення навчитись ораторського мистецтва.

Без прийняття рішення жодної важливої справи ви не зробите. Тому, якщо ви надумали навчитись ораторського виступу, то прийміть тверде рішення, що ви будете регулярно та трудолюбиво працювати над собою, над покращенням своїх ораторських та лідерських якостей.

 

3.     Поставити перед собою цілі, яких ви хочете досягнути в ораторському мистецтві або завдяки ораторському мистецтву.

Поставте перед собою конкретні цілі, конкретні завдання, заради яких ви будете регулярно працювати над собою. Це, як карта місцевості. Якщо ви знаєте, куди ви їдете, то ви можете прокласти маршрут, і, навіть, якщо він буде важким і довгим, ви все-одно туди доберетесь будь-якою ціною, адже ви вже нарисували цей маршрут і питання досягнення цілі – лише питання часу.

 

4.     Регулярно вчитись і розвиватись.

Якщо ви будете регулярно щось робити, то це стане вашою звичкою. Тому, якщо ви хочете чогось досягнути, намагайтесь створювати корисні звички, такі як регулярне приділення часу на вдосконалення ораторського мистецтва, тренування та відточування навичок спілкування та поведінки. Краще робити маленькі кроки, але регулярно, ніж раз на деякий час перевантажувати себе, що, в більшості випадків, не дає потрібного результату. Як правило, це просто потрачений час, адже звички нема, є лише зрідка бурхлива діяльність, яка з часом перестане приносити задоволення та буде виснажувати вас.

 

5.     Тренуватись при будь-якій можливості.

Тренування для вас повинні відбуватись у різних місцях, при різній аудиторії. З друзями ви можете відточувати виступи на довільні теми, зі співробітниками – на робочі теми, з партнерами по бізнесу – на ділові теми. Немає значення, де і як, головне, щоб ви це робили постійно, тоді це буде вам приносити результати, а, як наслідок, і задоволення.

Більшості людей піднятись і сказати чітко і зрозуміло кілька речень, якщо перед ними велика аудиторія, заважає банальний страх невдачі, страх перед осудом, страх перед тим, що про неї подумають, що скажуть, що буде, якщо зададуть запитання, на які оратор не буде знати відповіді і так далі.

Поділюсь своїм досвідом першого серйозного публічного виступу. Скажу чесно, для мене було дуже страшно та дуже відповідально робити свій перший, більш, ніж годинний виступ. У мене мурашки бігли по шкірі, коли я задумувався про це.

Але, в чому найбільший парадокс, так це в темі мого виступу. Вона звучала так: «21 метод як позбутись страху перед публічним виступом» :) Це була вибрана мною тема, тема людини, яка лише починає свою професійну діяльність оратора :)

До речі, на основі цього виступу я написав невелику, але дуже цікаву книгу, яка так і називається: «21 метод як позбутись страху публічного виступу». Ви її можете абсолютно безкоштовно скачати ось тут:

http://yuriykholodenko.net.ua/public.html 

Скажу вам чесно, жодний з цих методів на 100% не допомагає позбутись страху :) . Але в цьому і немає потреби, потрібно лише вміти з розумом використовувати свій страх і перефокусовуватись на важливіші речі, ніж ваша особистість.

Потрібно задумуватись про людей, які будуть вас слухати, чи зможуть вони зрозуміти інформацію, яку ви їм хочете донести, чи використають вони її у своєму житті? Ось тоді і про себе забуваєш і страх відходить на другий план, а приходить відчуття відповідальності перед аудиторією, яка зібралась тебе послухати і збагатити свої знання та навики.

Перші кілька хвилин я думав, що мій голос став мені слабо підпорядковуватись і живе своїм життям, але потрохи я почав «приходити до тями» :) , а під кінець виступу я вже не хотів зупинятись. Я отримав зворотній зв'язок з аудиторією і побачив, що мене розуміють і сприймають мої слова і мені хотілось говорити ще і ще.

Але, як кажуть, треба вміти вдало розпочати виступ і треба вміти його завершувати, тому я з величезним емоційним піднесенням поставив логічну крапку і з гордістю завершив свою промову.

Коли нам все вдається, то нам хочеться робити це ще і ще. Ось так було і в мене. Надзвичайне емоційне піднесення дає неймовірне відчуття гордості та впевненості в собі, відчуття, що ти можеш гори перевернути і при цьому ти чогось навчив слухачів, зробив їх кращими, взамін отримавши величезне задоволення та досвід.

Але пам’ятайте, що успішний виступ може бути лише після ваших багаторазових тренувань та відточувань майстерності при будь-якій зручній можливості.

Для цього я готовий працювати для вас, навчати вас, роблячи тим самим вас і себе кращими.

Поділіться, будь-ласка, в коментарях своїми історіями з ваших перших публічних виступів, якщо вони у вас були. Або напишіть, що саме вас стримує під першого кроку на шляху до публічних виступів?

Щиро ваш, Юрій Холоденко.

Вам теж може сподобатись :

Як зробити перший крок у невідомість або як позбутись страху і почати робити
Власна думка: міф чи реальність?
Шаблони продаючих текстів для бізнесу
Vkontakte
FaceBook
Коментарi

Залишіть коментар