Як сказати так, щоб тебе почули

21_Сказати,-щоб-почулиЧи доводилось вам спілкуватись з людиною з відчуттям, що ви говорите до стіни? Чи часто ви зустрічаєте людей, які не вміють або не хочуть вас слухати? Чи хочете ви дізнатись як говорити так, щоб вас чули?

В даній статті ми розглянемо кілька прийомів, завдяки яким вас будуть слухати набагато уважніше.

Уявіть собі, що під час бесіди співрозмовник згадав про якусь свою особисту подію і заглибився у себе, переставши вас слухати або йому просто стало не цікаво і він перестав вас слухати. Якщо ви цього не побачите, то наступні кілька секунд або кілька хвилин випадуть з розуміння співбесідником ваших слів. Тому варто зробити кілька хиростей для повернення уваги людини до вас, до ваших слів.

При цьому, зверніть увагу, що людині, можливо, просто стало нецікаво або вона не погоджується з вашою думкою, але не хоче вам суперечити або перебивати вас. Тому, варто завжди стежити, чи людині цікаво те, що ви говорите, питати його думку, звертати увагу на його зауваження і, дивлячись на це, коригувати свою розмову.

 

Отож, що можна зробити, щоб вас почали уважніше слухати:

 

 1.     Замовкнути

На перший погляд може видатись безглуздо замовкнути, коли вам є що сказати :) Але, з іншого боку, увагу людини завжди привертає якась зміна. Ми зараз розглядаємо випадок, коли людина перестала вас слухати або слухає дуже неуважно.

Якщо б ви почали говорити тихіше чи голосніше, то це теж була б зміна і вона, швидше за все, теж призвела б до підвищення уваги. Проте, як правило, найкращим методом привертання уваги буде мовчанка.

Мовчанка призводить до незрозумілості та невизначеності «А чому він замовк?», «Що сталось?», «Щось не так?» Таким чином, увага слухача повертається до нас, після чого можна спокійно продовжувати бесіду.

 

 2.     Наблизитись до людини

В психології існує таке поняття, як «інтимна зона» людини, яка становить приблизно 50см навколо людини. В цю зону допускаються лише найближчі люди: кохані, діти, батьки. А від вторгнення в цю зону інших людей ми відчуваємо дискомфорт.

Тому, якщо слухач перестав вас слухати, ви можете наблизитись до нього чи до неї і вторгнутись в її інтимну зону, від чого людина одразу відчує дискомфорт і, як правило, відійде на звичну дистанцію або закриється (про закриті та відкриті позиції ми поговоримо в одній з наступних статей) або повернеться корпусом. При цьому, вона одразу почне за вами більш уважно спостерігати і слухати, а це те, чого ми хотіли від неї.

 

 3.     Доторкнутись до людини

Дотики – це завжди заклик до уваги. Діти регулярно торкаються своїх батьків, щоб викликати в них увагу. Домашні тварини теж вміло застосовують дотики для привертання уваги. В розмові з людиною можна теж застосовувати цей спосіб привертання уваги, щоб вас уважніше слухали.

Імпульс на тілі від дотику одразу доходить до нашого мозку і говорить нам бути уважнішим і зосередженішим. В результаті дотику, навіть найменшого, людина одразу вийде зі свого внутрішнього стану і зосередиться на вас, на ваших словах. А це те, що нам потрібно.

Наприклад, один мій знайомий регулярно застосовує цей прийом для того, щоб його слухали і йому це вдається :) Хоча, як кажуть, чого забагато, то нездорово :) В цих словах теж є сенс. Адже, коли ми регулярно доторкаємось до співбесідника без жодної на це причини, просто рефлексивно, то співрозмовник звикає до цього і вже дотики не приносять необхідного ефекту або, ще гірше, він втомлюється від дотиків і хоче пошвидше позбутись нав’язливого співбесідника :)

Тому, давайте, будемо уважніше придивлятись до співбесідника і спілкуватись на його мові, яка буде для нього зрозуміла і сприйнятлива, а для привертання уваги застосовувати вище перелічені методи.

Але пам’ятайте, що людина до всього звикає і, якщо занадто часто щось повторювати, то це вже не привертає увагу, а швидше, навпаки – відштовхує або відлякує.

Тому, використовуйте все в міру і відслідковуйте реакцію людини. Якщо вона на якийсь спосіб реагує не привітно, то краще використовувати інший спосіб.

Бажаю всім уважних слухачів!

Поділіться, будь-ласка, в коментарях, чи застосовували ви схожі методи для привертання уваги? Чи ви знаєте якісь інші дієві методи привертання уваги співрозмовника?

Щиро Ваш, Юрій Холоденко.

Вам теж може сподобатись :

Як виставити на продаж товар, щоб він не залежувався ?!
Продаючі запитання на службі продавців
Школа Продаж у Львові (відкритий курс)
Vkontakte
FaceBook
Коментарi
Чому б не написати коментар?

4 коментарі Коментарів.

  1. Сергій

    З поверненням! :)

  2. Юрій, чи може підвищення голосу бути ще одним способом привернення уваги ?

    • Дякую за запитання, Олег.

      Так, підвищення голосу може бути способом привертання уваги, але це, як правило, сприйметься досить агресивно співрозмовником, хоча іноді може бути дуже ефективним способом. В співрозмовника може скластись враження, що ви зверхньо до нього відноситесь (як вчитель у школі або викладач в інституті в більшості випадків:)). Тому краще стишувати голос, а найкраще взагалі замовчати.

Залишіть коментар